• Dotáciu škola využila na modernizáciu oddychových zón v škole. Cieľom je vytvoriť príjemné prostredie pre žiakov, oddychové zóny využívajú všetci žiaci prvého až deviateho ročníka. Vytvoril sa priestor na rozvoj otvorenej partnerskej komunikácie, aktívneho relaxu aj s možnosťou zahrať si spoločenské hry a zároveň zmysluplne a aktívne tráviť voľný čas počas prestávok na chodbách školy. Zatraktívnili sme interiér na chodbách školy v jednotlivých pavilónoch edukačnými a motivačnými polepmi v tematickom spojení s príjemných sedením.

Sme základná škola, ktorá  prijíma všetky deti bez výhrad. Máme skúsenosti so vzdelávaním detí aj s ťažšími druhmi postihnutia ako napríklad poruchy autistického spektra (PAS), mentálne postihnutie (MP) a ťažšie stupne vývinovej dysfázie. Modernizácia  sa dotkla aj   oblasti vzdelávania detí so špeciálnymi potrebami vytvorením učebne a multisenzoricko - relaxačnej miestnosti.

V miestnosti sú vytvorené 3 oddelené časti (kóje), kde bude prebiehať vzdelávací proces. Kóje sú oddelené policovými regálmi, každé dieťa  má svoju lavicu, stoličku, notebook, v priestore svoju nástenku. V miestnosti je vymenené stropné osvetlenie.

Trieda je  prepojená s relaxačnou miestnosťou, oddelená závesmi.

Miestnosť je vybavená rôznymi senzomorickými pomôckami, ktoré sú vhodné pre rozvoj zmyslového vnímania, pohybových, poznávacích a rečových schopností u detí, na ergoterapiu, bazálnu stimuláciu, fyzioterapiu, logopédiu, zrakovú stimuláciu, aromaterapiu, muzikoterapiu, reminiscenčnú terapiu či relaxáciu.

Modernizácia by sa mala dotknúť  oblasti vzdelávania detí so špeciálnymi potrebami – vytvorenie z klasickej učebne Učebňu a multisenzoricko-relaxačnú miestnosť

Využívaná by bola predovšetkým v adaptačnej fáze, vo fáze nadobúdania zručnosti pracovať v štruktúrovanom prostredí a vo fáze prípravy dieťaťa na vzdelávanie v triede, tiež na výučbu špecifických predmetov, rozvoj schopnosti komunikovať formou AAK  s využitím PC a dostupných AAK